Jesteśmy obywatelami i obywatelkami Wrocławia. Aktywistkami społecznymi, nauczycielami, przedsiębiorczyniami, studentami, pracownicami korporacji. Razem z Wami jeździmy wrocławskimi tramwajami, wychodzimy z dziećmi na spacer i chodzimy do kina. Tutaj pracujemy, działamy i odpoczywamy.

Przez ostatnie lata zmienialiśmy Wrocław oddolnie. Zgłaszaliśmy projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, wspólnie sadziliśmy drzewa, apelowaliśmy do władz miasta o finansowanie in vitro i zwiększenie liczby żłobków w mieście. Protestowaliśmy razem z Wami na ulicach, gdy państwowe władze po raz kolejny uderzały w naszą wolność i łamały nasze prawa. Działaliśmy we wrocławskich radach osiedli, organizacjach pozarządowych i partiach politycznych.

Chcemy, by Wrocław był miastem dla wszystkich. Pomiędzy drogimi inwestycjami i prestiżowymi konkursami zabrakło w nim miejsca dla tych, którzy bez skutku szukają miejsca w publicznym żłobku, codziennie czekają na spóźniający się autobus i latami odkładają na kredyt, by w końcu móc kupić własne mieszkanie. Dlatego nadszedł czas, by Wrocław trafił w ręce obywateli i obywatelek. Czas, by Wrocław trafił w ręce nas wszystkich.

O Komitecie

Kandydaci i kandydatki